info@satter.cz

prodejna: 724 041 120 | SERVIS: 725 382 291

Ruční čištění automobilů

Jsou to konkurenční nebo úplně odlišné služby?

Pro samoobslužné ruční mytí představuje konkurenci mytí s obsluhou, které je v Česku velice rozšířené. Podle odborníků ruční mytí vozidel za pomoci vyškoleného personálu je zcela odlišnou službou pro zákazníka než samoobslužné mytí v mycím boxu.

V případě ručného mytí s obsluhou se již nedá hovořit o běžné údržbě, ale spíš o renovaci interiéru, případně exteriéru. Rozdíl je nejen v prováděných činnostech, ale také v cenách, kde se již jedná o záležitost v řádech stovek nebo tisíců korun. Tuto službu vyhledávají spíše movitější zákazníci.

Mytí s obsluhou však vyžaduje vysoce vyškolený personál a kvalitní autokosmetické produkty. Na současném trhu existuje mnoho myček, které dokážou odvést velmi kvalitní práci. Potom je výsledek provedený profesionály jen těžko srovnatelný s běžnou návštěvou samoobslužného boxu.

Vybavení provozoven s obsluhou zpravidla umožňuje hloubkové vyčištění a nakonzervování interiéru nebo kompletní péči o laky a vnější díly vozidla. Taková služba je však vykoupena mnohem vyšší cenou, ale výsledkem je i odpovídající kvalita.

Těchto služeb je však zpravidla využíváno buď jednorázově, nebo maximálně jednou či dvakrát za rok v případě jednoho vozidla. Na rozdíl od pravidelnějšího a mnohem častějšího mytí v mycím boxu nebo v kartáčové lince.

Nevýhody mytí automobilů s obsluhou

- Jednoznačnou nevýhodou pro běžného motoristu, kterou však plně kompenzuje kvalitně provedená práce, je vyšší cena.

Puzzi_100_Super_5- Problematická může být nedostupnost vozidla na delší časový úsek. Kompletní péče o exteriér i interiér vozidla, spolu s provedením dalších podpůrných úkonů je časově náročná. Většinou vozidlo odevzdáte ráno a umyté vyzvednete odpoledne. Některé automyčky nabízejí zapůjčení náhradního vozidla.

- Pokud si necháváte vyčistit čalounění mokrou cestou, počítejte s tím že sedadla jsou plně suchá až po několika hodinách. To vše v závislosti na počasí a venkovní teplotě.

Rada zní: Jezděte do renomovaných myček. Zde budete mít jistotu, že za vynaložené peníze dostanete to, co jste si zaplatili a Vaše auto to, co potřebuje. Maximálně se tím i vyvarujete nepříjemných překvapení v podobě poškozeného laku, skvrnách na čalounění, či chybějící hotovosti zanechané v přihrádce.

 

Autokosmetika e-shop >>

Samoobslužné mycí boxy KÄRCHER >>

Samoobslužné vysavače a kompresory KÄRCHER >>