info@satter.cz

prodejna: 724 041 120 | SERVIS: 725 382 291

Čističe na koberce KÄRCHER

Perfektně čisté koberce a čalounění

Pokud máte malé dítě, vlastníte domácí zvíře nebo je Vaše dítě náchylné k alergiím, je pravidelné čištění koberců a čalounění sedaček nezbytnou samozřejmostí.

 

Koberec je totiž jedním z největších rezervoárů prachu a roztočů.

Roztoče, mikroskopičtí tvorové, kterým se velice daří zejména ve znečištěném koberci, čalounění, tkanině či potahu, způsobují celou řadu zdravotních problémů.

K co nejvyšší možné ochraně a vyvarování se alergických reakcí se doporučuje provádět důkladné čištění koberce, sedacích souprav, matrací a jiného čalouněného nábytku alespoň 1 nejlépe 2x za rok, což je minimum. Pravidelné čištění hubí roztoče a oživuje původní vzhled a barvu koberce a čalounění.

Vyčistit koberec pomocí speciálního čisticího stroje a prostředku zvládnete i sami.

Čističe koberců pro domácí použití využívají extrakční metodu čištění a obsluha stroje je velice jednoduchá. Také čisticí stroj na koberce můžete běžně zapůjčit.

Extracni-cisteniExtrakční čištění je čištění mokrou cestoučisticí stroj vhání do čištěného materiálu pod přiměřeným tlakem teplou vodu s čistícím prostředkem a následně ji ihned vysává zpět do sběrného zásobníku. Výsledkem je důkladné odstranění prachu, mechanických nečistot, roztočů a nepříjemných pachů.

Vyčistit koberec a čalounění můžete samozřejmě nechat i od profesionálů.


K profesionálními čištění koberců se používají metody:

1. Extrakční metoda čištění koberců

Čištění mokrou cestou - do čištěné látky je pod tlakem vstřikována vlažná voda s čisticím prostředkem a následně je ihned vysávána zpět do sběrné nádoby. Uvolňování a odstraňování nečistot probíhá v jednom pracovním kroku. Při použití čističů koberců KÄRCHER Puzzi je zbytková vlhkost velmi nízká (3,8 %), a proto jsou podlahy rychle opět pochozí. Jednotlivé stroje této kategorie se vzájemně odlišují objemem nádoby na čistou a znečištěnou vodu a svými výkony.

2. Kartáčová metoda čištění koberců

Strojový způsob čištění koberců rotačními kartáči - čisticí stroj pracuje na bázi dvou, proti sobě rotujících kartáčů, mezi něž je vháněna voda s čisticím prostředkem. Zbytková vlhkost je rovněž nízká. Současně dochází, díky jedinečnému systému rotace obou kartáčů, k oživení vzhledu koberce - proti sobě rotující kartáče napřimují kobercové vlákno z obou stran.

3. Čištění koberců suchou pěnou

Čištění koberců prostředkem, který vytváří suchou pěnu a pomocí speciálního čisticího stroje. Koberce jsou po vyčištění velmi málo vlhké.


Čištění čalounění se provádí za použití hubice na čalounění extrakční metodou.

Absorpce pachu

Pachové molekuly se rády usazují na kobercích a jiných textiliích a běžně není snadné se jich zbavit. V tom vám pomůže speciální čisticí prostředek KÄRCHER RM 768 iCapsol. Speciální polymery v čističi koberců KÄRCHER RM 768 iCapsol se spojují do krystalické struktury a tím opouzdří částice nečistot a nepříjemné pachové molekuly (kouř, cibule, česnek, pot atd.). Integrovaný pohlcovač pachu se potom usadí na kobercových vláknech a postará se o dlouhotrvající efekt a příjemnou vůni koberce. Krystalizované a opouzdřené nečistoty mohou být po uschnutí jednoduše vysáty pomoci vysavače.

 Přehled výrobků pro čištění koberců a čalounění


Čističe pro domácí použití

SE-4002

 

- SE 4001
- SE 4002
- SE 5.100

 

 

Čistič pro domácí a profesionální použití

Puzzi
- Puzzi 8/1
- Puzzi 8/1 + podlahová hubice
- Puzzi 10/1
- Puzzi 10/2 Adv

 

Čističe pro profesionální použití

Karcher-stroje-na-koberce

 

- Puzzi 30/4
- Puzzi 30/4 E
- BRS 43/500 C
- BRC 30/15 C
- BRC 45/45 C
- BR 40/10 + sada na čištění koberců

 

Čisticí prostředky na koberce


Cistici-prostredky-na-kober

    RM 760 - velmi účinný, práškový přípravek s hloubkovým účinkem
    RM 764 - tekutý základní čistič
    RM 767 - tekutý rychle schnoucí čistič pro běžné čištění
    RM 768 iCapsol - suchá pěna pro údržbové čištění
    RM 769 - univerzální odstraňovač skvrn
    RM 762 - impregnační prostředek na koberce a čalounění
    RM 770 - univerzální prosředek pro manulální čištění
    RM 519 - rychle schnoucí tekutý čisticí prostředek

 

 

Další příslušenství pro čističe koberců

Prislusenstvi-puzzi
- Sada na mytí oken pro Puzzi
- Kartáčovací hlava