info@satter.cz

prodejna: 724 041 120 | SERVIS: 725 382 291

Mopy 720x260

Nejlepší úklidová pomůcka pro každého

Kvalitní mop na vytírání je nejlepší pomocník nejen pro profesionální úklid, ale i do domácnosti.

V moderní době se už nikomu nechce ohýbat k vyždímání hadru na podlahu. Je to namáhavé a v gumových rukavicích také nepohodlné.

Pokud i Vy už se u vytírání podlah nechcete zbytečně namáhat, je mop to pravé i pro Vás.

Jaký úklidový mop vybrat?

Uklidove-kbelkyZdánlivě banální otázka, ale pro praxi velmi důležitá. Kvalitní mop vám ulehčí vytírání a přitom nezničí podlahu.

Možná si položíte otázku: Jak se dá mopem zničit podlaha? Velmi jednoduše. Pokud například dřevěnou, a to i plovoucí podlahu, nalakovanou i nenalakovanou máčíte, tak vám dlouho nevydrží, začne bobtnat, brzy se zkroutí, rozestoupí a i její povrch trpí a vypadá nepěkně.

Ostatně i při běžném vytírání nedřevěných podlah nechceme čekat dlouhou dobu, než povrch uschne a může se po něm chodit. Ideální je nepoužívat nadměrné množství vody, čisticích prostředků i vosků.

Mopy se rozdělují na několik kategorií. Nejpoužívanější jsou mopy třásňové a ploché s vyměnitelnými návleky. Tyto návleky se dají vyprat i v pračce.

Mopy se samozřejmě vyrábí z různých materiálů a velikostech. Důležitý je taky povrch podlahy, kde budete mop používat nejčastěji. Na plovoucí podlahy bude potřeba jiný, než na dlažbu.

Mopy na vytírání podlah se většinou používají v kombinací s úklidovým kbelíkem se ždímačem. Ždímání v ždímači je nejefektivnější a nejrychlejší metoda ždímání. Profesionální úklidové vozíky jsou vybavené pákovým systémem, což ještě víc usnadňuje a zefektivňuje ždímání.

Úklidové vozíky e-shop >>

Druhy mopů na vytírání podlah:

Mopy s třásněmi

- Celosmyčkové a stříhané

Smyckove-mopyDlouhé třásně jsou určeny k úklidu velkých prostor. Dělají se ve dvou provedeních (lehčí 340g a těžší 450g). Pro oba typy gramáže platí nabídka třásní se smyčkovým zakončením nebo s rozstřiženým zakončením. Pro běžné každodenní mytí jsou vhodnější mopy 340g, těžší mopy (450g) se používají spíše pro větší úklidy.

Obě varianty úklidových mopů s třásněmi (smyčkové a rozstřižené) se vyrábí v provedení prošité a neprošité.

Smyčkové zakončení třásní zvyšuje odolnost proti oděru a zmenšuje riziko zanechávání nežádoucích vláken jak při úklidu, tak v pračce. Prošívání mopů zvyšuje jejich odolnost a výdrž, ale na velké nečistoty je takový mop méně účinný.

Úklidové mopy s třásněmi lze prát na 95 °C. Po skončení úklidu doporučujeme vymáchat třásně v čisté vodě a nechat volně doschnout.

 

Ploché mopy

- Celosmyčkový:

plochy-mopU tohoto typu je příze v kraji a střední části mopu zakončena smyčkami. Tento typ mopu je určen pro hladké povrchy. Je vhodný na povrchové znečištění s většími částečky nečistot, například bahno a písek. Mop nezanechává nežádoucí vlákna a je vhodný pro častější praní v automatické pračce.

 

- Rozstřižené smyčky: 

U tohoto typu je kraj rozstřižený a smyčky jsou ve střední části. Tento typ je určen pro hladké povrchy. Je vhodný pro povrchové znečištění, mastnoty a podobně. Z důvodu rozstřiženého kraje může mop zanechávat vlákna.

- Celostřižené:

U tohoto typu je příze v kraji a střední části mopu rozstřižená. Tento typ mopu je určen pro hrubší povrchy. Díky rozstřižené přízi se nabere větší množství nečistot, ale z důvodu zanechávání nežádoucích chloupků není vhodný pro každodenní praní v automatické pračce.

- Mikrovlákno:

Mop-mikrovlaknoMopy z mikrovlákna jsou určeny pro úklid hladkých povrchů (PVC, lesklá dlažba, plovoucí podlahy). Mopy z mikrovlákna lze používat, jak na mokré vytírání, tak na suché vytírání (místo zametání). Výška, hustota a savost materiálu zajišťuje dokonalé přilnutí k čištěnému povrchu.

Ploché mopy lze prát v pračce při teplotě 60°C. Mikrovláknový návlek je pratelný na 30°C. Po skončení úklidu doporučujeme mopy vymáchat v čisté vodě a nechat je volně doschnout.

Mopy na podlahu e-shop >>

Spray mopy

Rapid-mop

Novinkou na trhu jsou pak spray mopy, které se dají používat bez úklidového kbelíku. Manipulace s takovým mopem je velmi jednoduchá, mop je okamžitě a kdykoliv je připraven k použití bez toho, abyste si museli připravovat kbelíky s vodou a čisticími prostředky.

Tyč spray mopu funguje jako zásobník na čisticí roztok nebo vodu. Pro nanesení čisticího roztoku stačí palcem ruky zmáčknout tlačítko na rukojeti tyče.

Čisticí roztok se nastříká na povrch podlahy pomocí trysek, umístěných v dolní části tyče. Samotný mop je plochého tvaru a je zhotoven z mikrovláken, k držáku se připevňuje pomoci suchého zipu a je univerzálně použitelný na každý povrch.

Mop z mikrovlákna a pojme značné množství vody. Čistí i mírně zvlhčený, tím šetří čisticí prostředky a přesto dosahuje vynikajícího čisticího efektu. Plochý mop je široký a tím umožňuje vytřít najednou velkou plochu podlahy.

Spray mopy jsou vhodné zejména pro pravidelný průběžný úklid.


 

Další úklidové pomůcky e-shop >>