info@satter.cz

222 782 702, 222 781 750

Cistic okapu

Co lze čistit vysokotlakým čističem?

Vysokotlaké čističe jsou mnohostrannými pomocníky okolo domu a se zvláštním příslušenstvím se čističe stávají skutečnými multitalenty: otryskávání za mokra, čištění trubek a kanalizace, čištění teras nebo vyčerpání rybníčku a mnoho dalších možnosti použití.

Video ukázky použití vysokotlakého čisticího stroje

Otryskavaci_sadaOtryskávání za mokra:

S nástavcem pro otryskávání za mokra odstraníte rychlé a čistě rez a lak z plotů a mříží. Při práci využijte toho, že tlakový náraz je nejvyšší hned za tryskou, to znamená, že pevně ulpívající nečistoty jsou čištěny z malé vzdálenosti, naopak lehké nečistoty nebo choulostivé povrchy jsou čištěny z větší vzdálenosti.

K_3.550_4Čištění chodníkových dlaždic zarostlých mechem

Mech se usazuje nejen v tlustých vrstvách na povrchu dlaždic, nýbrž i v pórech kamenných dlaždic. K odstranění mechu se používá rotační tryska, která vytváří rotační paprsek: čisticí síla soustředěného bodového paprsku se kombinuje s plošným výkonem plochého paprsku. Vysokotlaký paprsek se přitom drží téměř kolmo k povrchu dlaždic ve vzdálenosti asi 20 až 30 cm.

K_4.00_4Čištění zahradního nábytku

Pro tento úkol poslouží Sada pro čištění na zahradě. U silného zašpinění je optimální čištění s mycím kartáčem. Použitím vodního filtru spolehlivě ochráníte čerpadlo vysokotlakého čističe proti poškození. Vodní filtr zabraňuje, aby se částečky špíny ze znečištěné vody dostaly do čerpadla.

K_3.550_T200_2Čištění teras

O optimální a šetrné čištění i velkých ploch se postará čistič ploch T-Racer. Na základě inovační kombinace na výšku přestavitelných vrtulí se dvěma vysokotlakými tryskami se vytváří vznášedlový efekt, který umožňuje nadnášení T-Raceru nad podlahou. Čisticí výkon se zvýší a výsledkem je rovnoměrný výsledek čištění. Kryt prakticky nepropustí ani kapku stříkající vody -  a tím chrání Vás i stěny před stříkanci.

K_4.600_9Čištění vozidel

Pro vnější čištění aut Vám poslouží příslušenství pro čištění automobilů: rotující mycí kartáč pro velké plochy, mycí kartáč pro choulostivá místa, speciální čisticí prostředek.

Postup: nejprve nastříkejte vozidlo vysokotlakým čističem vodou s čisticím prostředkem pod nízkým tlakem. Po 1 až 2 minutách působení je důkladně umyjte rotujícím mycím kartáčem. K_4.600_8
Choulostivá místa Vašeho auta ošetřete měkkým mycím kartáčem a vhodným čisticím prostředkem. Potom ostříkejte povrch karoserie vysokotlakým čističem.

Sada na čištění motocyklů

Kartac_pro_velke_plochy_4Čištění žaluzií

Než začnete s čištěním, spusťte žaluzii úplně dolů. Potom nastavte pracovní nástavec na nízký tlak pro nanesení čisticího prostředku. Začněte na horní části žaluzie. Pro uvolnění nečistoty, nechte čisticí prostředk působit 1 až 2 minuty. Potom odstraňte uvolněnou nečistotu nejprve mycím kartáčem a potom vysokotlakým paprskem.

Vysávání dešťové vody a vody z rybníčku

Saci_hadice_s_filtremJestliže chcete vysokotlakým čističem vysát vodu z nějaké hlouběji položené nádrže nebo rybníčku,  doporučuje se tento postup: položte sací hadici (zvláštní příslušenství) ve 3 až 4 smyčkách přímo před vysokotlaký čistič. Zavěste konec hadice, opatřený filtrem na hrubou nečistotu a zpětným ventilem, do rybníčku, hadici naplňte z druhého konce vodou. Připojte hadici na vysokotlaký čistič. Před prací nechte čistič běžet, dokud na vysokotlakém výstupu nezačne vytékat voda bez bublin.

Uvolnění ucpaných trubek

Sada_na_potrubi_upravPro ucpané odpadní trubky v koupelně, kuchyni nebo okapový žlab použijte speciální sadu pro čištění potrubí. Hadici pro čištění trubek zaveďte do ucpané trubky. Uveďte v činnost vysokotlakou pistoli – čtyři dozadu nasměrované vysokotlaké paprsky zasouvají hadici dále do trubky. Když tryska dosáhne ucpaného místa, pistoli několikrát za sebou krátce zatáhněte a pusťte, dokud se ucpání neuvolní.

Vymývání nádob na odpadky a sudů

Položte nádobu na zem a vysokotlakým paprskem ostříkejte stěny šikmo seshora. Ideální je flexibilní rotační tryska nebo čistič sudů a nádob. Abyste vyčistili dno nádoby, postavte ji. Tak jste chráněni před nazpět stříkající vodou.

Kompletní sortiment příslušenství pro vysokotlaké čističe >>

 

Video ukázky použití vysokotlakého čističe

Proč vůbec čistit vysokým tlakem?


Zdroj: KÄRCHER spol. s r.o.