info@satter.cz

prodejna: 724 041 120 | SERVIS: 725 382 291

Cistic okapu

Co lze čistit vysokotlakým čističem?

Vysokotlaké čističe jsou mnohostrannými pomocníky okolo domu a se zvláštním příslušenstvím se čističe stávají skutečnými multitalenty: otryskávání za mokra, čištění trubek a kanalizace, čištění terasmytí auta, kola, nebo motorky a mnoho dalších možnosti použití.

Video ukázky použití vysokotlakého čisticího stroje

Otryskávání za mokra:

S nástavcem pro otryskávání za mokra odstraníte rychlé a čistě rez a lak z plotů a mříží. Při práci využijte toho, že tlakový náraz je nejvyšší hned za tryskou, to znamená, že pevně ulpívající nečistoty jsou čištěny z malé vzdálenosti, naopak lehké nečistoty nebo choulostivé povrchy jsou čištěny z větší vzdálenosti.

Otryskavaci sada 720x260

Čištění chodníkových dlaždic zarostlých mechem

Mech se usazuje nejen v tlustých vrstvách na povrchu dlaždic, nýbrž i v pórech kamenných dlaždic. K odstranění mechu se používá rotační tryska, která vytváří rotační paprsek: čisticí síla soustředěného bodového paprsku se kombinuje s plošným výkonem plochého paprsku. Vysokotlaký paprsek se přitom drží téměř kolmo k povrchu dlaždic ve vzdálenosti asi 20 až 30 cm.

vt 2019 720x260

Čištění zahradního nábytku

Pro tento úkol poslouží nejrůznější čisticí kartáče KÄRCHER. Použitím vodního filtru spolehlivě ochráníte čerpadlo vysokotlakého čističe proti poškození. Vodní filtr zabraňuje, aby se částečky špíny ze znečištěné vody dostaly do čerpadla.

Čištění teras

O optimální a šetrné čištění i velkých ploch se postará čistič ploch T-Racer. Na základě inovační kombinace na výšku přestavitelných vrtulí se dvěma vysokotlakými tryskami se vytváří vznášedlový efekt, který umožňuje nadnášení T-Raceru nad podlahou. Čisticí výkon se zvýší a výsledkem je rovnoměrný výsledek čištění. Kryt prakticky nepropustí ani kapku stříkající vody -  a tím chrání Vás i stěny před stříkanci.

K 5 Full Control4

Čištění vozidel

Pro vnější čištění aut Vám poslouží příslušenství pro čištění automobilů: rotační mycí kartáč pro velké plochy, mycí kartáč pro choulostivá místa, speciální čisticí prostředek.

Postup: nejprve nastříkejte vozidlo vysokotlakým čističem vodou s čisticím prostředkem pod nízkým tlakem. Po 1 až 2 minutách působení je důkladně umyjte rotačním mycím kartáčem.
Choulostivá místa Vašeho auta ošetřete měkkým mycím kartáčem a vhodným čisticím prostředkem. Potom ostříkejte povrch karoserie vysokotlakým čističem.

WB 120 720x260

Čištění žaluzií

Než začnete s čištěním, spusťte žaluzii úplně dolů. Potom nastavte pracovní nástavec na nízký tlak pro nanesení čisticího prostředku. Začněte na horní části žaluzie. Pro uvolnění nečistoty, nechte čisticí prostředk působit 1 až 2 minuty. Potom odstraňte uvolněnou nečistotu nejprve mycím kartáčem a potom vysokotlakým paprskem.

Vysávání dešťové vody a vody z rybníčku

Jestliže chcete vysokotlakým čističem vysát vodu z nějaké hlouběji položené nádrže nebo rybníčku,  doporučuje se tento postup: položte sací hadici (zvláštní příslušenství) ve 3 až 4 smyčkách přímo před vysokotlaký čistič. Zavěste konec hadice, opatřený filtrem na hrubou nečistotu a zpětným ventilem, do rybníčku, hadici naplňte z druhého konce vodou. Připojte hadici na vysokotlaký čistič. Před prací nechte čistič běžet, dokud na vysokotlakém výstupu nezačne vytékat voda bez bublin.

Uvolnění ucpaných trubek

Pro ucpané odpadní trubky v koupelně, kuchyni nebo okapový žlab použijte speciální sadu pro čištění potrubí. Hadici pro čištění trubek zaveďte do ucpané trubky. Uveďte v činnost vysokotlakou pistoli – čtyři dozadu nasměrované vysokotlaké paprsky zasouvají hadici dále do trubky. Když tryska dosáhne ucpaného místa, pistoli několikrát za sebou krátce zatáhněte a pusťte, dokud se ucpání neuvolní.

Na čištění okapů použijte sadu KÄRCHER PC 20.

Kompletní sortiment příslušenství pro vysokotlaké čističe >>

 

Video ukázky použití vysokotlakého čističe

Proč vůbec čistit vysokým tlakem?


Zdroj: KÄRCHER.cz
Aktualizováno: 13.6.2024