info@satter.cz

prodejna: 724 041 120 | SERVIS: 725 382 291

VT cistice Karcher

Proč vůbec čistit vysokým tlakem?

Každý majitel domu a zahrady, který už někdy čistil silně znečištěné chodníkové dlaždice, zná omezený a velmi slabý čisticí výkon zahradní hadice.

 

Naproti tomu vysokotlaký čistič má ve srovnání se zahradní hadicí podstatně vyšší čisticí sílu. Není důležité, zda se jedná o auta, zahradní chodníčky zarostlé mechem, terasy, žaluzie, špinavé nádoby na odpadky, čluny... Všechno se rychle a hravě vyčistí.

Jak vlastně funguje vysokotlaký čistič?

Voda z vodovodního potrubí (zpravidla s tlakem 4 bar) je vedena zahradní hadicí k vysokotlakému čističi. Tam vytváří vysokotlaké čerpadlo tlak vody až 150 bar. Voda vytéká malou vysokotlakou tryskou jako ostrý kompaktní paprsek s vysokým čisticím účinkem.

Při práci s vysokotlakým čističem ušetříte nejen svůj čas, ale také vodu a peníze. Zahradní hadice s tlakem 4 bar spotřebuje za hodinu asi 3500 litrů vody, vysokotlaký čistič s tlakem 100 bar pouze asi 400 litrů za hodinu.

Také čisticí prostředky při vysokotlakém čištění se používají velmi úsporně. Má-li být odstraněna tvrdošíjná špína, doporučuje se nějakou dobu nechat čisticí prostředek nějakou dobu působit, než se smyje vysokotlakým paprskem.

Vysokotlaké čištění

Co lze čistit vysokotlakým čističem?

Vysokotlaké čističe jsou mnohostrannými pomocníky okolo domu a se zvláštním příslušenstvím se čističe stávají skutečnými multitalenty: otryskávání za mokra, čištění trubek a kanalizace, čištění teras nebo vyčerpání rybníčku a mnoho dalších možnosti použití.


 Bezpečnost:
Vysokotlaké čističe KÄRCHER splňují všechny normy týkající se bezpečnosti, což vyjadřuje certifikace TÜV (Spolek pro technickou kontrolu) a mezinárodní zkoušky. Veškeré elektricky vodivé části jsou chráněny proti stříkající vodě. 


Tipy k použití vysokotlakého čištění >>

Vysokotlaké čističe KÄRCHER třídy hobby >>

Vysokotlaké čisticí stroje KÄRCHER pro profesionální použití >>


 Zdroj: KÄRCHER, spol. s r.o.