info@satter.cz

prodejna: 724 041 120 | SERVIS: 725 382 291

Parni cisteni1

Proč pára vůbec čistí?

Při běžném čištění jsou nečistoty odstraněny často pouze na povrchu. Ohřátá vodní pára pronikne do jemných spár mezi nečistoty a povrch a uvolní tak i silně ulpívající částečky nečistot.

 

Tím zůstáváte Vy i naše životní prostředí ušetřeni použití drahých čisticích prostředků. Díky demineralizaci nezanechá vodní pára ani zbytky vodního kamene ani šmouhy po čištění.

Jako čisticí pára je voda používána velmi šetrně: Již z 1 litru běžné vody z vodovodního řádu získáte 1.700 litrů páry!

Jak vlastně funguje parní čistič?

Princip funkce parního čističe je srovnatelný s tlakovým hrncem: naplněná voda se ohřívá v uzavřeném kotli, až se začne vařit, vznikne pára. To trvá dle zařízení přibližně 1 až 6 minut na litr vody.

Teplá voda urychlí ohřev.

Tlak v kotli stoupne dle typu zařízení až na 4,0 bar.  Pokud není nádrž naplněna až po okraj, může se pára lépe vyvíjet. Jinak je na počátku příliš mokrá a silně prosakuje. Parní čističe Kärcher splňují všechny normy z hlediska bezpečnosti, což osvědčují certifikace od TÜV a mezinárodních kontrolních orgánů. Veškeré elektricky vodivé díly jsou chráněny před rozstřikující se vodou.

Tip 1 Odvápňování:

Po každém třetím použití zařízení vypláchněte kotel čistou vodou, aby vyplavaly usazeniny vodního kamene. Dle stupně tvrdosti vody ve vodovodním řádu odvápňujte zařízení ve stanovených intervalech prostředkem KÄRCHER RM 511.

 

Parni_cisteni_v_kuchyni

Co lze čistit parním čističem?

Parní čističe lze používat všude: na tvrdé plochy, v koupelně a WC nebo v kuchyni, na sklo, zrcadla nebo hladké nábytkové povrchy, při žehlení nebo péči o textil

Výsledek při prvním použití parního čističe není většinou zcela uspokojivý, protože se na povrchu nacházejí ještě stopy nebo filmy po starých čisticích prostředcích. Doporučujeme Vám provést nejprve základní čištění. Tzn. nejlépe jednou až dvakrát předem setřít povrch hadrem, aby byla beze zbytku rozpuštěna stará vrstva čisticích prostředků.

Tip 2 Test na neviditelném místě:

Dříve než začnete čistit plochu, otestujte reakci materiálu v případě pochybností v místě, které není přímo v zorném poli. To platí především u textilu (čalounění, samet, koberec atd.) nebo kůže. Vlněné koberce nenapařujte. Abyste mohli rozpoznat případné změny barvy a tvaru, počkejte tak dlouho, až opět uschne testovaná část.

Tipy použití pro čištění párou a žehlení

Pokyny k používání parního čističe

 PDF ke stažení Použití parního čističe (1,13 MB)

Parní čističe KÄRCHER pro profesionální použití >>


Zdroj: KÄRCHER spol. s r.o.