info@satter.cz

prodejna: 724 041 120 | SERVIS: 725 382 291

Prislusenstvi pro parni cistice

Parní čištění – čistota bez použití čisticích prostředků

V tomto článku naleznete velké množství tipů a příkladů, které Vám ještě více usnadní práci s parním čističem.


Mastné usazeniny

1. Ušlechtilá ocel je právě módní – vypadá však dobře pouze tehdy, pokud na ní není mastný film. Zvláště dobrých výsledků dosáhnete soft potahem z plyšového veluru a žlutým hadříkem s mikrovlákny (zvláštní příslušenství) ze setu utěrek s mikrovlákny určených do kuchyně.

2. Pokud je mastný film již starší, nevyhnete se namáhavému drhnutí. V takových případech přidejte vždy páru.

3. Tuk se postupně v hadříku hromadí. Proto byste měli hadřík čas od času vyměnit.

4. Krok za krokem je střídavě čištěna plocha: v jedné ruce hubice, ve druhé ruce čistý hadřík.

5. Pro výsledek bez šmouh napařte plochu a doleštěte žlutým hadříkem s mikrovlákny.

Parní čištění v kuchyní

Čištění varné desky a sporáku

1. Pro mnoho metod čištění je skleněná keramika problémovou zónou – ne pro parní čistič! Přes kulatý kartáč se natáhne ještě tak zvaná spirála z ušlechtilé oceli. Tuto dostanete v každém obchodě domácích potřeb.

2. Žádný strach, protože spolu s párou nedojde k poškrábání skleněné části. Pára vytvoří při čištění druh kluzné vrstvy. Spáry a okraje na rámu desky můžete čistit bez potahu kartáčem bodového paprsku.

3. Ideální pro čištění sporáků je kulatý kartáč se škrabkou. Umělými žíněmi odolnými proti horku zasáhnete každý kout a hranu. Ulpívající nečistoty z vodního kamene a připáleného tuku odstraníte bez námahy tímto speciálním kartáčem. Na závěr, tak jako u keramiky, vytřete do sucha.

Tip: Ulpívající nečistoty

Dobře napařte silně znečištěné plochy a nechte tyto trochu změknout. Nečistoty lze lépe odstranit a vytvoří se kluzná vrstva pro použití spirály z ušlechtilé oceli.

Čištění jednotlivých spár

1. Pro cílené čištění spár se hodí tryska s bodovým paprskem, na kterou byste měli navíc nasadit kulatý kartáč.

2. Přímým napařením a rychlým pohybem drhnutí se uvolní i ty nejtvrdší nánosy nečistot.

! Ideální: parní turbo kartáč

3. Po čištění párou vytřete plochu do sucha utěrkou. Pozor na silikonové spáry: tyto napařujte jen krátce, aby byl chráněn materiál.

Čištění armatur

1. Používejte, abyste nepoškrábali armatury z chrómu a ušlechtilé oceli, výlučně trysku s bodovým paprskem. Držte tuto zcela blízko u čištěného objektu a vyčkejte, než se vodní kámen rozpustí. Pokud ho i přesto nelze uvolnit nebo je na nevhodném místě, pak vybavte trysku kartáčem. K tomuto můžete použít i mosazný kartáč. Silnými nárazy páry ošetřujte čištěné místo.

2. Silnější vrstvy vodního kamene polijte nejprve octem a nechte přibližně působit 5 minut.

3. Pravidelné napařování zabraňuje budoucím usazeninám vodního kamene.

sc 2 deluxe easyfix

Čištění dlaždicových podlah

1. Při silných nečistotách čistěte plochu dlaždic nejprve podlahovou tryskou. Kartáče svým efektem drhnutí mechanicky odstraňují ulpívající nečistoty.

2. Pro rychlé čištění resp. dočišťování napněte ve výše popsaném případě utěrku na podlahovou hubici tak, aby trochu přesahovala a poté ji pevně upevněte. Utěrku s mikrovlákny dostanete u firmy Kärcher jako speciální příslušenství.

3. Posunujte tryskou po uvolnění páry plynule sem a tam, přičemž nemusíte neustále přidávat páru. Aby byla spára čistá, měli byste pohybovat tryskou nejen napříč, nýbrž vědomě i diagonálně ke spáře.

Čištění laminátových podlah

1. Parním čističem s regulací množství páry (nejnižší stupeň) můžete čistit i laminátovou nebo parketovou podlahu (ne olejovanou nebo voskovanou!): pracujte se dvěma utěrkami (= 4 vrstvy), aby přímo na plochu přišlo co možná nejméně páry.

2. Parní čistič používejte pouze v režimu páry. Nezůstávejte stát s tryskou vypouštějící páru déle na jednom místě a dbejte na to, aby nevznikaly kaluže. Zbytková vlhkost poté rychle uschne a zůstane beze šmouh.

Tip: Vysávání

Před čištěním parou doporučujeme vysát podlahy. Čistěte pouze ty laminátové podlahy, u kterých jste si také jisti, že byly odborně položeny a přilepeny.

Čištění oken: tryskou na okna

1. Při prvním použití parního čističe proveďte nejprve základní čištění. Ruční tryskou s potahem nejprve zcela otřete skla. Suchým hadrem vytřete.

! Tip na zimu: Při velmi studených sklech tyto předehřejte ze vzdálenosti přibližně 5 cm.

2. Následně napařte tryskou na okna skleněné plochy a gumovou stěrkou stahujte od shora dolů.

3. Pokud chcete čistit okna z vnější strany, musíte dodržovat následující bezpečnostní upozornění: Jelikož jsou parní čističe výrobky pro vnitřní prostory, nesmí být z bezpečnostně technických důvodů vynášeny ven.

4. Příští čištění oken je po tomto počátečním čištění v budoucnu jednodušší: Celá tabule je z vnitřní a vnější strany napařována v pruzích od shora dolů tryskou na okna. Vzdálenost činí cca 10 cm.

5. Následně stáhněte okno gumovou stěrkou právě tak v pruzích od shora dolů – dole na závěr jednou napříč. Abyste zabránili tvorbě šmouh, otírejte gumovou stěrku hadrem dosucha.

6. Pokud při stahování gumovou stěrkou zůstane na povrchu sem a tam nějaká kapka vody – není to problém. Tyto můžete zcela jednoduše a bez šmouh otřít.

Tip: Čištění utěrek

Utěrky používané při čištění párou můžete jednoduše prát při 60 °C.
Dodržujte: nepoužívejte avivážní prostředky, jinak dojde k omezení schopnosti přijímat nečistoty a vlhkost.

Čištění oken: tryskou s bodovým paprskem a stěrkou

1. Naprosto stejně jako při čištění tryskou na okna: nejprve proveďte základní čištění.

2. Následně napařte tryskou s bodovým paprskem skleněnou plochu od shora dolů.

3. Poté stáhněte stěrkou v několika pruzích „sraženou páru“.

4. Na závěr vytřete jednoduše vlhkost hadrem.

Oživení oblečení

Doplňkovou tryskou na oblečení se oživení oblečení stává hračkou. Integrovaným zvedačem vláken odstraníte bez námahy vlasy a žmolky jednotlivých kusů oblečení. Pomačkání závěsů a oblečení jednoduše vyhladíte, aniž byste je předem museli položit na žehlící prkno. I pachy odstraníte spolehlivě.

Tip: Malé děti

Zvláště malé děti berou rády předměty do pusy. Tak se dostanou zbytky čisticích prostředků potenciálně spouštějící alergie do organismu dítěte. Čištěním párou chráníte sebe a svoji rodinu, neboť kondenzát páry nezanechá oproti čisticímu roztoku na povrchu zbytky.

Žehlení

Žehlení s parním čističem KÄRCHER

1. S pomocí žehlicího parního systému Kärcher (s nebo bez odsávání) můžete zkrátit čas při žehlení na polovinu oproti běžným metodám žehlení. U žehlicích prken s odsáváním páry se prádlo přisaje a zafixuje, vlhkost je oproti tomu odsávána. Žehlená plocha se může balónově nafouknout. To zabraňuje tvorbě skladů i u jemných látek. Parní čistič SC 4 Iron Kit je v kombinaci s parní žehličkou a systémem kontinuálního doplňování nádrže vhodný pro velké množství prádla.

2. Nastavte při parním žehlení Vaši žehličku na maximální teplotu, průběžný výstup páry přitom zabraňuje přehřátí Vašeho prádla – jedno zda bavlna, hedvábí nebo len.

3. Se speciálním příslušenstvím - nepřilnavou žehlicí plochou - nezískají jemné a tmavé látky lesklá místa (např. len). Trička s potiskem již nemusíte žehlit naruby.

4. Tlak páry je tak velký, že Vám postačí žehlit i silné džíny pouze z jedné strany. Netlačte příliš na žehličku, a pojíždějte pomalu přes oblečení – tlak páry pracuje za Vás.

Další možnosti čištění párou

Čištění čalounění   

Nasaďte z boku trysku s bodovým paprskem (ne kolmo!). Paprsek páry „vydýchne“ jednoduše skvrnu do vedle položeného hadru.

Silná znečištění

Vibrující parní turbo kartáč rozpustí silná znečištění za poloviční dobu.

Zbytky vápna a mýdla

Abrazivním potahem (sada utěrek s mikrovlákny do koupelny) lze bez námahy odstranit i silně ulpívající nečistoty.

 

Parn_rotan_tryska_2 

Čištění topných těles 

Použijte trysku s bodovým paprskem

Parni_cistic_7

 

Napařování rostlin  

Použijte trysku s bodovým paprskem

Odstraova_tapet_2

 

Uvolňování tapet 

Použijte nastavec na odstraňování tapet

 

Proč pára čistí?

Pokyny k použivání parního čističe

Tipy použití parního čističe (PDF 1,13 MB)


Zdroj: KÄRCHER, spol. s r.o.