info@satter.cz

222 782 702, 222 781 750

SC_1040

Pro lepší výsledky čištění s nižšími náklady

V současné době stále více roste potřeba udržování nejvyšších hygienických norem s co nejnižšími náklady. Tento trend můžeme zaznamenat nejenom v  obchodech, kuchyních, ale i hotelech, nemocnicích, školách apod. a také domácnostech. Řešením problému muže být používání technologii parního čističe pro jeho účinnost a současně nízkou spotřebu vody a čisticích prostředků.

Tipy použití parního čističe (PDF 1,13 MB)                  

 

Princip parního čištění


Parní čištění je založeno na principu velice rychlé přeměny studené vody na horkou páru, která je vytlačována přes trysku ven z parního čističe. V případě parních čističů se jedná o takzvanou suchou páru, neboť se vytváří z velmi malého množství vody.

A právě suchá pára je nejen účinná při odstraňování nečistot a mastnoty, ale i šetrná k veškerým ošetřovaným povrchům, protože materiály nepromočí, ale pouze zvlhčí. Vysoká teplota spolehlivě zahubí veškeré bakterie, odstraní biologické i průmyslové nečistoty a vysterilizuje prostředí v domácnostech, kancelářích, nemocnicích, hotelích apod. Ke své práci nepotřebuje žádné chemické prostředky.

Výhodou páry jako čisticího prostředku je to, že pronikne i na místa, kam se běžným čištěním nelze dostat.

Čištění párou je velmi jednoduché a bezpečné. Jeho náročnost lze přirovnat ke klasickému vysávání, takže jej zvládne prakticky každý.


Hlavní výhody čištění párouSV_1802_10

- až 40% úspora práce

- zvýšená schopnost ničit bakterie včetně druhů odolných vůči antibiotikům

- čištěný povrch je okamžitě suchý a použitelný

- snadné odstraňování mastné a napečené špíny

- čištění spár a těžce přístupných míst

- splňuje potravinářské předpisy HACCP pro použití v kuchyních

- snižuje celkovou spotřebu chemikálií


Parní čištění v domácnosti

Parní čističe lze používat všude v domácnosti: na tvrdé plochy, laminátové podlahy, v koupelně a WC nebo v kuchyni, na sklo, zrcadla, topná tělesa nebo hladké nábytkové povrchy, při žehlení nebo péči o textil, dokonce i odstraňovat tapety.

Parní čištění v kuchyních

Pokud jde o bezpečnost potravin a celkově o hygienu v zařízeních, kde se s potravinami pracuje, je již téměř 100% dokázáno, že neexistuje bezpečnější a zároveň ekonomičtější řešení k zajištění optimálního způsobu čištění než je čištění párou.

Parní čištění v nemocnicích

Kontrola nad infekcemi a boj s bakteriemi patří mezi stěžejní hygienické zájmy nemocničních a pečovatelských zařízení. Alternativou k použití chemických látek, vůči kterým se bakterie stávají stále odolnějšími, je systém čištění párou.

Šetrnost k životnímu prostředí

Nejnovější parní technologie využívá jen velmi malé množství vody (již z 1 litru běžné vody získáte 1.700 litrů páry) a žádné agresivní chemikálie. To zaručuje vysoké hygienické standardy a minimální ohrožení životního prostředí.


Další články:

- Proč pára čistí?
- Pokyny k používání parního čističe
- Tipy použití parního čističe


Zdroj: KÄRCHER spol. s r.o.
aktualizováno 21.4.2017.