info@satter.cz

prodejna: 724 041 120 | SERVIS: 725 382 291

Parní čištění - čistota bez použití chemie

Pro lepší výsledky čištění s nižšími náklady

V současné době stále více roste potřeba udržování nejvyšších hygienických norem s co nejnižšími náklady. Tento trend můžeme zaznamenat nejenom v  obchodech, kuchyních, ale i hotelech, nemocnicích, školách apod. a také domácnostech. Řešením problému muže být používání technologii parního čističe pro jeho účinnost a současně nízkou spotřebu vody a čisticích prostředků.           

Princip parního čištění

Parní čištění je založeno na principu velice rychlé přeměny studené vody na horkou páru, která je vytlačována přes trysku ven z parního čističe. V případě parních čističů se jedná o takzvanou suchou páru, neboť se vytváří z velmi malého množství vody.

A právě suchá pára je nejen účinná při odstraňování nečistot a mastnoty, ale i šetrná k veškerým ošetřovaným povrchům, protože materiály nepromočí, ale pouze zvlhčí. Vysoká teplota spolehlivě zahubí veškeré bakterie, odstraní biologické i průmyslové nečistoty a vysterilizuje prostředí v domácnostech, kancelářích, nemocnicích, hotelích apod. Ke své práci nepotřebuje žádné chemické prostředky.

Výhodou páry jako čisticího prostředku je to, že pronikne i na místa, kam se běžným čištěním nelze dostat.

Čištění párou je velmi jednoduché a bezpečné. Jeho náročnost lze přirovnat ke klasickému vysávání, takže jej zvládne prakticky každý.

Číst: Tipy použití parního čističe >>  

Parni cisteni v kuchyni

Hlavní výhody čištění párou

- až 40% úspora práce

- zvýšená schopnost ničit bakterie včetně druhů odolných vůči antibiotikům

- čištěný povrch je okamžitě suchý a použitelný

- snadné odstraňování mastné a napečené špíny

- čištění spár a těžce přístupných míst

- splňuje potravinářské předpisy HACCP pro použití v kuchyních

- snižuje celkovou spotřebu chemikálií

SC 1 Premium Floor Kit 4

Parní čištění v domácnosti

Parní čističe lze používat všude v domácnosti: na tvrdé plochy, laminátové podlahy, v koupelně a WC nebo v kuchyni, na sklo, zrcadla, topná tělesa nebo hladké nábytkové povrchy, při žehlení nebo péči o textil, dokonce i odstraňovat tapety.

Parní čištění v kuchyních

Pokud jde o bezpečnost potravin a celkově o hygienu v zařízeních, kde se s potravinami pracuje, je již téměř 100% dokázáno, že neexistuje bezpečnější a zároveň ekonomičtější řešení k zajištění optimálního způsobu čištění než je čištění párou.

Parní čištění v nemocnicích

Kontrola nad infekcemi a boj s bakteriemi patří mezi stěžejní hygienické zájmy nemocničních a pečovatelských zařízení. Alternativou k použití chemických látek, vůči kterým se bakterie stávají stále odolnějšími, je systém čištění párou.

Šetrnost k životnímu prostředí

Nejnovější parní technologie využívá jen velmi malé množství vody (již z 1 litru běžné vody získáte 1.700 litrů páry) a žádné agresivní chemikálie. To zaručuje vysoké hygienické standardy a minimální ohrožení životního prostředí.


Další články:

- Proč pára čistí?
- Pokyny k používání parního čističe
- Tipy použití parního čističe


Zdroj: KÄRCHER spol. s r.o.
aktualizováno 4.5.2022.