info@satter.cz

222 782 702, 222 781 750

 

Pro které typy znečištění je nebo není vhodná extrakční čisticí metoda?

Extrakčním čištěním dochází k dokonalému odstranění nečistot z hloubky i povrchu koberců nebo sedacích souprav. Tato metoda je vhodná především k odstranění prachu, mastných nebo jiných skvrn např. od jídla, které jsou ve většině případů odstraněné bezezbytku.

Po čištění jsou oživený barvy a zůstává jemná vůně, čištěná plocha je také zbavena pachů např. z cigaretového kouře.

Touto metodou nelze však odstranit skvrny od žvýkaček nebo vosku ze svíček, také nedokáže odstranit "několikaleté" skvrny, na které se používá hloubkové čištění speciálním přípravkem na skvrny.

Číst více: Čištění koberců a čalounění >>


Které materiály sedacích souprav jsou nebo nejsou vhodné pro extrakční čištění?

Extrakční "tepování" je vhodné pro všechny druhy sedaček s textilním potahem, jak přírodním - vlněným nebo bavlněným (mikroplyš, manšestr apod.), tak syntetickým, nebo kombinovaným. Při čištění sedacích souprav, křesel a taburetů nedochází ke sražení povrchů.

Touto metodou nelze čistit kožené sedací soupravy a sedací soupravy s teflonovou úpravou.

Číst více: Tepovače KÄRCHER >>


Jak často čistit koberce a sedací soupravy?

Provádět čištění koberců a sedacích souprav se doporučuje 2x ročně. U alergiků (prach, roztoči), astmatiků, při přítomnosti malých dětí či domácích mazlíčků by měla být frekvence čištění častější.

Pravidelná údržba a čištění koberců a čalounění sedacích souprav může prodloužit jejích životnost o několik let.


Proč již extraktor nestříká žádnou vodu?

Příčina: Nádoba čističe koberců  na vodu je plná. Tryska nebo nástřiková hadice jsou ucpané. Těsnění mezi vrchním dílem stroje a nádrží na vodu jsou netěsná.

Řešení: Vyprázdněte nádobu na vodu. Vyčistěte trysku a nástřikovou hadici. Zkontrolujte těsnění a popř. je namažte trochu tukem. Odvzdušňujte čisticí stroj na koberce bez nástřikové trysky tak dlouho, dokud nepřestane vycházet vzduch